Хром (Cr) зробить паливні елементи ефективнішими та безпечнішими

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 22:12, 21 січня 2015; WikiSysop (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

p23crgxw.jpg

Паливні елементи, що працюють на метиловому спирті (direct methanol fuel cell, DFMC), уже давно вважаються перспективними пристроями перетворення енергії для електромобілів та портативної електроніки. Однією з найбільш серйозних проблем на шляху такого їх використання є отруєння каталізатора монооксидом вуглецю CO, що виділяється.

У Центрі досліджень наночастинок (CNR) при Інституті фундаментальної науки (Institute for Basic Science, IBS) розробили метод, що збільшує ефективність паливних елементів, і, паралельно, дозволяє нейтралізувати токсичні іони важких металів.

Дослідницька команда застосувала Cr(VI) в DMFC як «прибиральника CO». В їхньому новому методі для очищення поверхні платинового електрода використовується окисно-відновна реакція, що перетворює CO в CO2. При цьому, високотоксичний у водному середовищі Cr(VI) перетворюється на Cr(III) - тривалентна форма хрому неотруйна, більше того, вона є мікроелементною харчовою добавкою.

Модифікована таким чином метанолова паливна комірка продемонструвала здатність підтримувати постійне значення електричного потенціалу протягом 10 годин при повній відсутності Cr(VI). Крім того, максимальну для пристроїв такого типу енергоємність вдалося збільшити не менш, ніж на 20%.

За очікуваннями керівника дослідницької групи CNR, Cунга (Yung-Eun Sung), професора IBS та Сеульського національного університету, створена ними гібридна технологія дасть новий імпульс до впровадження метанолових паливних елементів.

Джерела

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти