Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2021 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 14:56, 18 січня 2022; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала протягом року, окрім карантину з 22 березня по 5 травня та відпустки бібліотекаря у серпні та листопаді. Режим роботи бібліотеки був чотириденний на тиждень протягом 2021 року.

Станом на кінець 2021 року у науковій бібліотеці було зареєстровано – 65 користувачів, двоє з яких були з інших установ. Сукупно читачі відвідали бібліотеку 152 рази. Їм було видано 304 примірники видань, з них іноземних – 93. Такий показник роботи бібліотеки як фізична відвідуваність зменшився порівняно з минулими роками, так само як і книговидача. Разом з тим, користувачі активно знаходили мережеву сторінку бібліотеки на сайті Інституту. Впродовж 2021 року інтернет сторінку бібліотеки вони відвідали 2286 рази ( або 32686 рази за увесь час існування сторінки).

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням. Всього було отримано 7 примірників книг. З них від ДП «НВП "Видавництво "Наукова думка" НАН України» – 6 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень НАН України – 1 примірник. На передплату фахових періодичних видань кошти не виділялися. Періодичні видання надходили завдяки обміну між установами НАН України. Так п’ять примірників журналу «Цитологія і генетика», який видається Інститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, обмінювалися на примірники: 1) журналу «Biopolymers and Cell» з науковою бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України; 2) журналу «Інтродукція рослин» з науковою бібліотекою Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України; 3) журналу «Український ботанічний журнал» з бібліотекою Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України, 4) журналу «Фізіологія рослин і генетика» Інституту фізіології рослин і генетики НАН України та 5) журналу «Biotechnologia Acta» Інститут біохімії імені О.В. Палладіна.

Окрім фонду нашої бібліотеки користувачі продовжували активно користуватися послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Так протягом 2021 року було видано 7 примірників друкованих документів із сховищ інших бібліотек користувачам наукової бібліотеки ІКБГІ НАН України та 4 примірники друкованих видань з фондів нашої бібліотеки абонементам з інших організацій. Також надавалась допомога співробітникам й аспірантам Інституту у класифікації рукописів наукових статей по таблицям УДК. Усього було систематизовано 11 статей та дисертацій.

У 2021 році до зведеного електронного каталогу бібліотек НАН України, який виставлено на порталі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського для доступу онлайн, було введено 223 бібліографічні записи. Станом на 1 січня 2022 року електронний каталог наукової бібліотеки Інституту налічував вже 2438 бібліографічних записів.

Також на сайт Інституту щорічно висталяється бібліографічний список наукових праць співробітників Інституту та бібліографічний список нових надходжень друкованих видань до бібліотеки.

У зв’язку з відзначенням тридцятиріччя незалежності України нами була підготовлена електронна виставка книжкових видань по історії України й актуальних друкованих праць наукових співробітників Інституту. Веб-майстер Інституту Дуплій Володимир Павлович оприлюднив її на сторінці бібліотеки.

На протязі року проводився обмін досвідом по роботі з системою ІРБІС з колегами Інституту фізіології рослин та генетики НАН України, Інститутом молекулярної біології та генетики НАН України й іншими установами.

Для професійного розвитку та підвищення кваліфікації провідний бібліотекар Коваленко Лідія Григорівна брала участь у наступних онлайн-семінарах, які проводили провідні бібліотеки України. Від Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського: - «Навчання впродовж життя – нові можливості»; - «Сучасна предметна каталогізація в наукових бібліотеках: теоретичні та практичні аспекти»; - «Електронна виставка – нові можливості у цифрову епоху»; - «Взаємодія академічних бібліотек в умовах розвитку системи електронної комунікації: завдання та основні напрямки діяльності». Від Державної науково-технічної бібліотеки України: - «Формування бібліотечно-інформаційних ресурсів: ефективне партнерство»; - «Нове в УДК»; - «Збереження інформаційних ресурсів бібліотек: сьогодення та перспективи»; - «Бібліотека. Інформація. Суспільство».

У підсумку варто зазначити, що рік 2021 рік був достатньо непростим, але наукова бібліотека ІКБГІ НАН України активно працювала, вчасно забезпечувала всі запити користувачів як фізично так і дистанційно, намагалася у дусі часу вдосконалюватися і розвивати нові напрямки роботи.


Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти