Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2011 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 22:25, 24 січня 2018; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

У 2011 році в бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України було зареєстровано 103 користувачі, з них з інших установ – 36, які відвідали бібліотеку 501 раз. Користувачам було видано 2257 примірників видань, з яких іноземних – 214. Показники роботи бібліотеки, як наприклад, відвідуваність та книговидача збільшились порівняно з 2010 роком.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням від видавництва «Наукова думка» – 17 примірників, «Академперіодики» – 4 примірника, Інституту енциклопедичних досліджень – 1 примірник. Кошти на придбання книг у цьому році не виділялися.

Періодичні видання України та Росії передплачувалися протягом 2011 року. Два примірники журналу «Цитология и генетика» за домовленістю були обміняні на журнал «Біополімери і клітина» (бібліотека Інституту молекулярної біології та генетики) та журнал «Інтродукція рослин» (бібліотека Центрального ботанічного саду).

Міжнародні БД у 2011 році Інститутом не передплачувались. За домовленністю з завідуючою бібліотеки Інституту біохімії користувались БД «Hinari» та БД «Agora», яка була передплачена Державною сільськогосподарською бібліотекою України. Знайдену інформацію надсилали електронною поштою та передавали при допомозі USB флеш-накопичувачу.

Поза книжковим фодном бібліотеки Інституту, читачі бібліотеки також активно користувалися послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Загалом їм було видано 34 документ з фондів інших бібліотек.

У 2011 році продовжувалсь освоєння системи ІРБІС – вивчався процес введення періодичних видань. В електронний каталог було введено 488 бібліографічні записи. У підзвітному році на сайті Інституту було поповнено електронний список праць співробітників та виставлено список нових надходжень за 2011 рік.

Завдяки допомозі Голови бібліотечно-інформаційної ради Богдана Володимировича Моргуна були підготовлені металеві незгораємі сейфи. В них було переміщено фонд кандидатських та докторських дисертацій. Важливою віхою 2011 року було поновлення карткової системи каталогів бібліотеки.

Співробітники бібліотеки Інституту приймали активну участь у міжнародній науковій конференції «Формування і розвиток бібліотечного електронного середовища», яка відбулася у жовтні 2011 року у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського та у семінарі-практикумі «Інформаційні ресурси бібліотек НАН України», який проводилася НБУ ім. В.І. Вернадського на базі Інституту зоології НАН України.

Основне завданне на 2012 рік, яке стоїть перед бібліотекою Інституту клітитинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України – це виставлення електронного каталогу на сайт Інституту, вдосконалення підходів для максимально якісного обслуговування наукових співробітників та всіх інших користувачів фондами бібліотеки, поповнення електронних та паперових каталогів. У наступному році також планується провести звірку бібліотечних фондів з бухгалтерським обліком.

Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти