Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2012 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 22:26, 24 січня 2018; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

У 2012 році наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України активно і успішно продовжувала свою роботу. Станом на кінець 2012 року у бібліотеці було зареєстровано усього 87 користувачі, з них з інших установ – 19. Вони всі відвідали бібліотеку 353 рази. Користувачам було видано 2055 примірники видань, з них іноземних – 503. На жаль, такі показники роботи бібліотеки, як відвідуваність і книговидача зменшились порівняно з минулим роком.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням від видавництва «Наукова думка» – 11 примірників, «Академперіодики» – 6 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень – 1 примірник, а також отримано з обмінного фонду НБУ ім. В.І. Вернадського 8 примірників книг. Кошти на придбання книг адміністрація Інституту не виділяла.

В квітні 2012 року бібліотека отримала в дар від доктора біологічних наук Сікури Йосипа Йосиповича 92 примірники книг.

Періодичні видання України передплачувалися протягом 2012 року, а також вибірково періодичні видання Росії, в другому півріччі російські періодичні видання не передплачувались за браком коштів. Два примірники журналу «Цитология и генетика» обмінюємо на журнал «Біополімери і клітина» (бібліотека Інституту молекулярної біології та генетики) та журнал «Інтродукція рослин» (Бібліотека Центрального ботанічного саду).

Окрім фонду нашої бібліотеки читачі активно користувались послугами МБА. Так на протязі 2012 року їм було видано 189 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек та 71 примірник абонементам з інших організацій з фондів нашої бібліотеки.

На кінець 2012 року електронний каталог налічує 2293 записів. Протягом року було введено 1487 бібліографічні записи. При допомозі веб-майстра Володимира Павловича Дуплія створено окрему базу статей журналу «Цитология и генетика» 2000-2012 років в електронному каталозі, яка на сьогодні налічує 1218 записів.

У 2012 році було поповнено на сайті бібліотеки Інституту (http://icbge.org.ua/) електронний список праць співробітників, та виставлено електронний список нових надходжень за 2011 рік.

До 80-річчя з дня народження доктора біологічних наук професора головного наукового співробітника Інституту Йосип Йосипович Сікури було створено та виставлено на сайт Інституту електронну книжкову виставку. На експозиції було представлено 21 друковану книгу та їх бібліографічний опис.

У квітні 2012 року були списані з фондів 423 дискети Current Contents 1995-1999 років, які були застарілі по формі і не відповідали сучасному формату дисководу.

У 2012 році провідний бібліотекар брав участь у наступних заходах: 1) міжнародній науковій конференції «Інноваційна модель наукової бібліотеки ХХІ століття», яка відбулася в жовтні 2012 року в НБУ ім. В.І. Вернадського; 2) міжнародній науково-практичній конференції «INFORMATIO-2012: «Електронно-інформаційні ресурси: створення, використання, доступ»; 3) в навчальному семінарі, який проводила книжкова палата України ім. І. Федорова «Особливості систематизації документів за таблицями УДК».

Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти