Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2013 рік

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

У 2013 році наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України активно і успішно продовжувала свою роботу. Станом на кінець 2013 року у бібліотеці було зареєстровано усього 80 користувачів, з них з інших установ – 6. Вони всі відвідали бібліотеку 329 рази. Користувачам було видано 1326 примірники видань, з них іноземних – 353. Такі показники роботи бібліотеки, як відвідуваність і книговидача зменшились порівняно з минулим роком.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням від видавництва «Наукова думка» – 16 примірників, «Академперіодики» – 2 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень – 1 примірник, з обмінного фонду НБУ ім. В.І. Вернадського – 2 примірників книг. А також безкоштовно отримано 11 томів «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського»: 5 томів з НБУ ім. В.І. Вернадського і 6 з інших Інститутів НАН України, які готували це видання до 150-річчя з дня народження вченого.

В червні 2013 року бібліотека отримала в дар від заступника директора кандидата біологічних наук Моргуна Богдана Володимировича 137 примірників книг з них – 5 іноземними мовами.

Періодичні видання України передплачувалися протягом 2013 року, а також вибірково періодичні видання Росії, в другому півріччі російські періодичні видання передплачувались вибірково. Два примірники журналу «Цитология и генетика» обмінюємо на журнал «Біополімери і клітина» (бібліотека Інституту молекулярної біології та генетики НАН України) та журнал «Інтродукція рослин» (Бібліотека Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України).

Окрім фонду нашої бібліотеки читачі активно користувались послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Так на протязі 2013 року їм було видано 21 примірник друкованих документів з фондів інших бібліотек та 12 електронних статей іноземними мовами з Інституту біохімії НАН України електронною поштою.

На кінець 2013 року електронний каталог налічує 2429 записів. Протягом року було введено 136 бібліографічні записи. Веб-майстер В.П. Дуплій Інституту розробив власну програму для встановленні на сторінці бібліотеки сайту Інституту такі підрозділи електронного каталогу бібліотеки:

У 2013 році було поповнено на сайті бібліотеки Інституту (http://icbge.org.ua/) електронний список праць співробітників та виставлено електронний список нових надходжень за 2012 рік.

В четвертому кварталі 2013 року адміністрація Інституту виділила значні кошти на заміну у приміщенні бібліотеки старих вікон на нові темлозберігаючі пластикові. У зв’язку з цим з 14 жовтня і до кінця 2013 року проводилися ремонті роботи по заміні вікон.

У 2013 році провідний бібліотекар брав участь у наступних заходах:

  • семінар для керівників бібліотек науково-дослідних установ НАН України на тему «Робота сучасної бібліотеки: тенденції та перспективи розвитку у новому електронному середовищі», який проводився у травні 2013року;
  • міжнародній науково-практичній конференції «Адаптація завдань і функцій наукової бібліотеки до вимог розвитку цифрових інформаційних ресурсів», яка відбулась в жовтні 2013 року в НБУ ім. В.І. Вернадського;
  • у семінарі по темі «Сайт Інституту історії НАН України» у листопаді 2013 року.


Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти