Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2014 рік
У 2014 році наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України плідно працювала увесь плановий час протягом року. Характерною ознакою підзвітного року було наповнення електронних ресурсів бібліотеки, розширення послуг заснованих на електронних комунікаціях, вдосконалення власних розробок оперування інформативними даними (Інтернет сторінок бібліотеки, електронних каталогів з виходом у світову мережу Інтернет, електронного депозитарію), тобто повномасштабне створення сучасної електронної наукової бібліотеки та її повнофункціональне представлення у світовій мережі Інтернет для зручної роботи усім охочим.
Станом на кінець 2014 року у бібліотеці було зареєстровано 78 користувачів, з яких 9 користувачів належало до інших установ. Протягом року користувачі відвідали бібліотеку 422 рази. Їм було видано 1763 примірники видань, з них іноземних – 336-ть. Приємною ознакою ефективності роботи нашої наукової бібліотеки стали відвідуваність і книговидача, які збільшилися порівняно з минулим роком.
Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням від видавництва «Наукова думка» – 8 примірників, «Академперіодики» – 8 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень – 1 примірник, з Інституту держави і права НАН України – 1 примірник, з обмінного фонду Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ) – 3 примірники книг, з Президії НАН України – 1 примірник. Окрім того, було безкоштовно отримано 8-й том «Вибрані наукові праці академіка В.І. Вернадського», який був виданий до 150-річчя з дня народження вченого Центром досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Добова.
Потягом 2014 року передплачувалося 11 назв періодичних видань України та 1-е періодичне видання Російської Федерації – журнал «Биотехнология».
Два примірники високо рейтингового журналу «Цитология и генетика», який видається на базі нашого Інституту обмінювали на журнал «Biopolymers and Cell» з бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України; та міжнародним науковим журналом «Інтродукція рослин» з бібліотекою Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України. Окрім того було домовлено з редакцією журналу «Українського ботанічного журнал» (бібліотека Інституту ботаніки НАН України) про обмін журналами у 2015 році.
Всі електронні списки «Нові надходження по природничим і біологічним наукам», які надходили по електронній пошті з НБУВ були надіслані бібліотекарем на електронну адресу кожному науковому працівнику Інституту.
Окрім фонду нашої бібліотеки користувачі активно користувалися послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Так протягом 2014 року користувачі бібліотеки отримали 16 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек. Абонементам з інших організацій було видано 8 примірників друкованих видань з фондів нашої наукової бібліотеки. Послуга електронного МБА з кожним роком стає все популярнішою. Упродовж 2014 року 12 електронних документів іноземними мовами надійшли електронною поштою з інших установ і були розіслані користувачам нашої установи.
У березні 2014 року було зареєстровано IP адресу нашого Інституту в асоціації «Інформатіо-Консорціум» та отримано безкоштовний доступ до електронної бази BIOONE на 2014-2015 роки.
На кінець 2014 року електронний каталог нашої наукової бібліотеки налічував 2682 записів. Протягом року було введено в систему ІРБІС 253 бібліографічні записи та відредаговано 64 записи.
Веб-майстер Інституту Володимир Дуплій вдосконалив власну комп’ютерну програму для експортування електронного каталогу бібліотеки з системи ІРБІС на Інтернет сторінки бібліотеки. Більш того, йому вдалося додати файл webirbis MNU для імпортування бібліографічних записів з програмного забезпечення «ІРБІС корпорація», якого не було у нашій версії ІРБІС-32 2008 року видання.
У 2014 році було поповнено на сайті бібліотеки Інституту (http://icbge.org.ua/) електронний список періодичних видань за 2014 рік, електронний список праць співробітників за 2014 рік та виставлено електронний список нових надходжень за 2014 рік. На 2015 рік заплановано роботу над створенням електронної повнотекстової бібліотеки авторефератів Інституту.
У 2014 році провідний бібліотекар брав участь у наступних заходах:
- семінарі «Бібліотека науково-дослідної установи: підсумки, завдання та пріоритети діяльності» 22 травня 2014 року у НБУВ;
- практичному занятті «Запозичення бібліографічних записів до електронних каталогів бібліотек»;
- міжнародній конференції «Місце і роль бібліотек у формуванні національного інформаційного простору» м. Київ 21-23 жовтня 2014 року;
- практичному занятті з пошуку інформації у зарубіжних передплатних базах даних, яке відбулося 5 листопада 2014 року у приміщенні НБУВ;
- семінарі «Наукометрія у фундаментальних та прикладних дослідженнях» 20 листопада 2014 року, який проводили Національна бібліотека імені В.І. Вернадського та асоціація «Інформатіо-Консорціум» з участю представників компанії Elsevier B.V. та Thomson Reuters.
Ще 2014 рік став знаменним завдяки суттєвому поповненню колекції та особистих бібліотек науковців Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Їх сформовано аж чотири – бібліотечка академіка НАН України Сергія Михайловича Гершензона; зібрання член-кореспондента НАН України Євгенії Борисівни Патон; колекція доктора біологічних наук Йосипа Йосиповича Сікури; і книгозбірня в галузі генетики та селекції рослин кандидата біологічних наук Богдана Володимировича Моргуна.
Додаткові матеріали
Завантажити повний документ разом із додатками