Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2018 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 00:33, 13 лютого 2021; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

У 2018 році наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала у стандартному режимі лише впродовж січня та з вересня по грудень підзвітного року. У ніч з п’ятниці 2 лютого на суботу 3 лютого сталося сильне непередбачене затоплення кімнати книгосховища бібліотеки орендарями Інституту. Було залито майже увесь фонд авторефератів та значну частину книжкового фонду. З 3 по 6 лютого весь фонд було перенесено до читального залу, розкладено на столах та розвішено автореферати по усьому приміщенні. Після звернення за допомогою до відділу наукових технологій збереження фондів національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, 8 лютого з метою консультативної та методичної допомоги прибула інженер-хімік НБУВ Баляниця Наталія Борисівна. Вона проводила вимірювання температури та вологості паперу за допомогою приладу «Тесто-606» протягом місяця та надала рекомендації щодо вентиляції приміщення, просушування і контролювання паперових документів, заборонила переміщувати книжковий фонд до книгосховища без проведення у ньому ремонтних робіт. Відповідно з березня по квітень тривало просушування фонду, а потім його було перенесено до вільної кімнати на цьому ж поверсі. Відновлювальний ремонт приміщення бібліотеки тривав з кінця квітня до середини травня. З червня по вересень було відновлено і встановлено назад шафи, полички, занесено фонд до кімнати книгосховища бібліотеки. Починаючи з 1 вересня було відновлено звичний режим роботи бібліотеки. В результаті тетанічної праці бібліотекаря, доброзичливих співробітників Інституту, орендарів вдялося відновити охайний вигляд приміщень, зберегти майже усі пошкоджені примірники книг та авторефератів.

В зв’язку з аварією і ремонтом обслуговування користувачів здійснювалось по мірі можливості. Станом на кінець 2018 року у бібліотеці було зареєстровано – 72 користувачі, з них з інших установ – 5. Фізично користувачі відвідали бібліотеку 138 разів, а Інтернет представництво наукової бібліотеки на сайті Інституту було відвідано близько 5 тисяч разів (загальна кількість відвідувань починаючи з 2009 року становить 20550 разів). Користувачам було видано 557 примірників видань, з них іноземних – 110. Так показники роботи бібліотеки у 2018 році зменшились порівняно з минулими роками у зв’язку з непередбачуваними обставинами, хоча разом з тим спостерігалися досить активні дослідження користувачами Інтернет сторінок бібліотеки.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням. Всього було отримано 64 примірники книг. З них від видавництва «Наукова думка» – 4 примірники, Інституту енциклопедичних досліджень – 1 примірник, «Академперіодики» – 1 примірник. В дар від доктора біологічних наук Міхєєва Олександра Миколайовича було отримано 58 примірників. За що ми уклінно вдячні зазначеним колегам і організаціям!

Чотири назви фахових періодичних видань України передплачувалися на 2018 рік. Періодичні видання надходили, також, завдяки обміну між установами НАН України. Так 4-ри томи журналу «Цитология и генетика» обмінювалися на: 1) журнал «Biopolymers and Cell» з бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України; 2) журнал «Інтродукція рослин» з бібліотекою Національного Ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України; 3) науковий часопис «Український ботанічний журнал» завдяки бібліотеці Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України та, зрештою, 4) журнал «Физиология растений и генетика» Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. На 2019 рік було підписано 3-и назви наукових періодичних видань України.

Окрім фонду нашої бібліотеки користувачі продовжували активно користуватися послугами МБА. Так впродовж 2018 року було видано 25 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек користувачам наукової бібліотеки ІКБГІ НАН України та 7 примірників друкованих видань з фондів нашої бібліотеки абонементам з інших організацій. Послугою електронного МБА у підзвітному році скористався 1 користувач бібліотеки. Було відскановано та надіслано електронною поштою абоненту Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка 1 електронний документ.

Окрім того надавалася суттєва допомога співробітникам Інституту у систематизації рукописів наукових публікацій по таблицях УДК. В цілому було виконано 12 запитів.

У 2018 році до зведеного електронного каталогу бібліотек НАН України, що виставлено на порталі НБУВ для доступу онлайн, було введено 64 бібліографічні записи. На 1 січня 2018 року електронний каталог наукової бібліотеки Інституту налічує 1792 бібліографічні записи.

У 2018 році провідний бібліотекар Лідія Григорівна Коваленко брала участь у наступних заходах з метою забезпечення професійного розвитку та підвищення кваліфікації:

  • семінар для працівників бібліотек наукових установ НАН України «Scopus: wealth at your fingertips», який відбувся 27 лютого 2018 року;
  • семінар для керівників бібліотек наукових установ НАН України «Робота бібліотек наукових установ НАН України: основні пріоритети та завдання розвитку в 2018 році», який відбувся 19 квітня 2018 року у НБУВ;
  • конференції «Бібліотека. Наука. Комунікації» присвяченій 100-річчю Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яка відбулася у НБУВ.

До 100-річчя з дня заснування Національної академії наук України провідний бібліотекар Лідія Григорівна Коваленко була нагороджена грамотою Відділення загальної біології НАН України за багаторічну сумлінну працю. З листопада по грудень 2018 року оплата роботи бібліотекаря здійснювалася на повну ставку, а робочий графік складав 5-ть днів на тиждень.

В цілому, хоча 2018 рік і був дуже важким з величезною кількістю проблем і негараздів, наукова бібліотека ІКБГІ НАН України оновила свої приміщення й активно працювала вчасно забезпечуючи усі запити користувачів, поповнювала свої фонди та впроваджувала новітні технології на високому професійному рівні у дусі часу.


Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти