Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2019 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 23:29, 12 лютого 2021; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала протягом усього 2019 року, окрім серпня місяця (відпустки бібліотекаря). За браком бюджетного фінансування режим роботи бібліотеки був чотириденний на тиждень. Лише у листопаді та грудні наукова бібліотека була переведена на повний робочий тиждень.

Станом на кінець 2019 року у бібліотеці було зареєстровано – 69 користувачів, з них з інших установ – 1. Вони фізично відвідали бібліотеку 239 раз, а Інтернет сторінку бібліотеки – 568 разів. Користувачам було видано 1007 примірників видань, з них іноземних – 224. Такі показники роботи бібліотеки, як фізична відвідуваність зменшилися порівняно з минулими роками, так само як і книговидача. Разом з тим, користувачі значно активніше відвідували сторінку наукової бібліотеки на сайті Інституту.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалося в основному завдяки безкоштовним надходженням. Всього було отримано 28 примірників книг. З них від видавництва «Наукова думка» НАН України – 4 примірники, Інституту енциклопедичних досліджень НАН України – 2 примірники, Видавничого дому «Академперіодика» НАН України – 1 примірник, а також отримано в дар від доктора біологічних наук, завідувача відділу біофізики і радіобіології ІКБГІ НАН України Кравець Олександри Петрівни – 15 примірників, та 6 примірників від доктора біологічних наук завідувача лабораторії радіоекологічної надійності біосистем Відділу біофізики і радіобіології ІКБГІ НАН України Кутлахмедова Юрія Олексійовича.

Було передплачено 3 назви фахових періодичних видань України на 2019 рік. Додатково періодичні видання надходили завдяки обміну між установами НАН України. Так 4 примірники рейтингового журналу «Цитология и генетика», який видається нашим Інститутом, обмінювалися на: 1) журнал «Biopolymers and Cell» з бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України; 2) журнал «Інтродукція рослин» з бібліотекою Національного Ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України; 3) примірник «Український ботанічний журнал» з бібліотекою Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України та 4) журнал «Физиология растений и генетика» з редакцією Інституту фізіології рослин і генетики НАН України.

Окрім фонду нашої наукової бібліотеки читачі продовжували користуватися послугами МБА. Так, впродовж 2019 року було видано 7 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек читачам нашої наукової бібліотеки та 1 примірник друкованих видань з фондів нашої бібліотеки абоненту з іншої організації.

Варто зазначити, що надавалася суттєва допомога співробітникам Інституту та аспірантам у систематизації рукописів наукових статей по таблицям УДК. Було засистематизовано 16 статей і 1 патент відповідно по міжнародній патентній класифікації.

У 2019 році до зведеного електронного каталогу бібліотек НАН України, що виставлено на порталі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (НБУВ) для інтерактивного доступу у реальному часі було введено 264 бібліографічні записи. На 1 січня 2020 року електронний каталог наукової бібліотеки Інституту налічує 2056 бібліографічних записів.

У 2019 році провідний бібліотекар Коваленко Лідія Григорівна брала участь у наступних заходах для професійного розвитку та підвищення кваліфікації:

  • міжнародній науковій конференції «Бібліотека. Наука. Комунікації: Актуальні тенденції у цифрову епоху», організованій НБУВ;
  • семінарі «Сучасні завдання та пріоритети діяльності бібліотек наукових установ: від традицій до інновацій» (організатор НБУВ);
  • семінарі «Ботанічні та книжкові ілюстрації» (організованому Науковою бібліотекою Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України) де учасниками були переглянуті як книжкові видання стародруків 19-21 ст. з фонду Наукової бібліотеки Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України, так і виставка сучасних ілюстрацій, авторами яких є співробітники Ботсаду.

На День бібліотек 30 вересня 2019 року нами було організовано і проведено семінар під назвою «Робота з електронним каталогом періодичних видань в системі «ІРБІС»» на базі нашої наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. На ньому провідний бібліотекар Коваленко Лідія Григорівна ознайомила з історією та сучасністю мікрорайону розташування Інституту, парком «Феофанія», та було відвідано Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України. В ньому завідувач наукової бібліотеки Кузьменко Надія Павлівна ознайомила з роботою бібліотеки Інституту та провела екскурсію по закладу, який дуже гарно художньо оформлений творами всесвітньо відомих українських художників Івана Марчука, Миколи Стороженка, Анатолія Гайдамаки (вітраж, керамічне панно та мозаїки з рослинними фрагментами «Розщеплення атома», «Ярослав Мудрий», «Київська академія»).

В цілому, хоча 2019 рік і видався непростим, з недостатнім фінансуванням, проте наукова бібліотека ІКБГІ НАН України активно планово працювала добросовісно обслуговуючи усі запити користувачів, поповнювала свої фонди, впорядковувала електронний каталог та впроваджувала новітні технології на високому професійному рівні.


Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками


Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти