Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2020 рік

Матеріал з ІКБГІ
Версія від 00:18, 13 лютого 2021; Bogdan (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала протягом року, окрім карантину з 17 березня по 25 травня та відпустки бібліотекаря у серпні місяці. Режим роботи бібліотеки був чотириденний на тиждень з першого по третій квартали та п’ятиденний на тиждень у четвертому кварталі 2020 року.

Станом на кінець 2020 року у науковій бібліотеці було зареєстровано – 67 користувачів, троє з яких були з інших установ. Сукупно читачі відвідали бібліотеку 183 рази. Їм було видано 396 примірників видань, з них іноземних – 114. Такий показник роботи бібліотеки як фізична відвідуваність зменшився порівняно з минулими роками, так само як і книговидача. Разом з тим користувачі активно знаходили мережеву сторінку бібліотеки на сайті Інституту. Впродовж 2020 року інтернет сторінка бібліотеки налічила 9292 перегляди, що напрочуд у 50 разів перевищує фізичну відвідуваність.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням. Всього було отримано 112 примірників книг. З них від ДП «НВП "Видавництво "Наукова думка" НАН України» – 5 примірників, Інституту енциклопедичних досліджень НАН України – 1 примірник, Видавничого дому «Академперіодика» НАН України – 2 примірники, Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – 6-ть примірників, а також у дар особисто від вченого секретаря Інституту кандидата біологічних наук Белокурової Валерії Борисівни – 10 примірників, від кандидата біологічних наук завідувача лабораторії імунітету рослин Шиліної Юлії Володимирівни – 4 примірники та від голови бібліотечно-інформаційної ради, заступника директора з наукової роботи Моргуна Богдана Володимировича – 84 примірники. Три назви фахових періодичних видань України передплачувалися у 2020 році. Окрім того, періодичні видання надходили завдяки обміну між установами НАН України. Так чотири примірники журналу «Цитология и генетика», який видається Інститутом клітинної біології та генетичної інженерії НАН України, обмінювалися на примірники: 1) журналу «Biopolymers and Cell» з науковою бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України; 2) журналу «Інтродукція рослин» з науковою бібліотекою Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України; 3) журналу «Український ботанічний журнал» з бібліотекою Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України та 4) журналу «Фізіологія рослин і генетика» Інституту фізіології рослин і генетики НАН України. Ми щиро вдячні за такі щедрі внески усім небайдужим! На жаль, на 2021 рік передплата періодичних видань ще не проводилась.

Окрім фонду нашої бібліотеки користувачі продовжували активно користуватися послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Так протягом 2020 року було видано 8 примірників друкованих документів із сховищ інших бібліотек користувачам наукової бібліотеки ІКБГІ НАН України та 3 примірники друкованих видань з фондів нашої бібліотеки абонементам з інших організацій. Суттєва допомога була надана співробітникам й аспірантам Інституту у класифікації рукописів наукових статей по таблицям УДК. Усього було систематизовано 6 статей та дисертацій.

У 2020 році до зведеного електронного каталогу бібліотек НАН України, який виставлено на порталі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського для доступу онлайн, було введено 159 бібліографічних записів. Приємно відмітити, що станом на 1 січня 2021 року електронний каталог наукової бібліотеки Інституту налічував вже 2215 бібліографічних записів. Це суттєвий поступ у напрямку якісного інформаційного представлення фондів та дистанційного обслуговування наших чисельних відвідувачів.

З метою підтримання комп’ютерної техніки нашої бібліотеки на сучасному рівні було проведено посилення головної робочої станції – замінено комплектуючі на нові (оперативна пам'ять, процесор тощо) та оновлено операційну систему до MS Windows 7 разом із офісними застосунками. У зв’язку з цим висловлюємо сердечну вдячність за технічну підтримку співробітникам Інституту м.н.с. Дуплію Володимиру Павловичу та н.с. к.б.н. Майстрову Петру Дмитровичу. В результаті проведення генерального прибирання на території бібліотеки у липні 2020 року були списані поломані непотрібні меблі та застаріла техніка (дві друкарські електричні машинки «Ятрань» й одна механічна «Листвиница», калькулятор).

Для професійного розвитку та підвищення кваліфікації провідний бібліотекар Коваленко Лідія Григорівна брала участь у наступних заходах:

  • семінарі «Профілі установи у Web of Science Core Collection: функції, можливості, створення, корегування», який відбувся у Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського 13 лютого 2020 року;
  • відео семінарі «Бібліотека наукової установи: підсумки, завдання, та пріоритети діяльності» НБУ ім. В.І. Вернадського 3 лютого 2020 року.

Загалом, хоча 2020 рік і був занадто неочікуваним, санітарно непередбаченим і логістично складним, наукова бібліотека ІКБГІ НАН України не лише оновила свої фонди і технічні засоби, але й активно працювала вчасно забезпечуючи усі запити користувачів як фізично так і дистанційно, впроваджуючи новітні технології на високому професійному рівні у дусі часу.


Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти