Кутлахмедов Юрій Олексійович пішов із життя / 29.10.2019

Матеріал з ІКБГІ
(відмінності між версіями)
Перейти до: навігація, пошук
 
Рядок 16: Рядок 16:
 
</p>
 
</p>
  
 +
</div>
 +
<div style='margin-right:40px;margin-bottom:40px;display:inline-block;vertical-align:top;width:450px;'>
 +
<p style="text-align:justify">Юрій Олексійович був досвідченим спеціалістом в галузі радіобіології, радіоекології, радіаційної біофізики, загальної екології, теорії та моделі ризиків і надійності біологічних систем. Вивчав механізми радіаційного ураження рослин, розробив теорію радіобіологічних реакцій багатоклітинних організмів, досліджував проблеми надійності біологічних систем, радіоекологічних наслідків аварії на ЧАЕС. Досвід роботи в цій сфері дозволив йому обґрунтувати концепцію радіоємності екосистем. Юрій Олексійович є автором понад 190 наукових, навчально-методичних праць, багатьох монографій та підручників, 4-х патентів України. Учасник 54-х наукових конференцій та з’їздів, у т.ч. 38-ми міжнародних. За вагомі заслуги в галузі науки був нагороджений грамотою Верховної Ради, орденом «Знак пошани», медаллю «Біосфера і людство» імені М.В. Тимофєєва-Ресовського (2000).
 +
</p>
 +
<p style="text-align:justify">Починаючи з 1991 року Юрій Олексійович викладав на кафедрі біохімії біологічного факультету та кафедрі фізики функціональних матеріалів фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а з 1993 року – на кафедрі екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету. Його добре пам’ятають студенти ВУЗів та аспіранти, як доброзичливого, позитивного викладача спеціалізованих курсів радіобіології та радіоекології. Був науковим керівником так науковим консультантом наукових робіт. Багато років поспіль Юрій Олексійович був головою Профспілкової організації ІКБГІ НАН України.
 +
</p>
 +
<p style="text-align:justify">Колеги, Адміністрація та Профком Інституту виражає глибокий сум з такої непоправної втрати і висловлює щирі співчуття рідним та близьким Юрія Олексійовича.
 +
</p>
 +
<p style="text-align:justify">Вічна та світла пам'ять!
 +
</p>
 
</div>
 
</div>

Поточна версія на 13:54, 21 листопада 2019

Kutl.jpg

[ред.] Кутлахмедов Юрій Олексійович (7.10.1942-29.10.2019)

З глибоким сумом повідомляємо, що 29 жовтня 2019 року пішов із життя Юрій Олексійович Кутлахмедов – відомий радіобіолог та радіоеколог, доктор біологічних наук, професор, завідувач лабораторії радіоекологічної надійності біосистем, старший науковий співробітник Відділу біофізики і радіобіології ІКБГІ НАН України. Юрій Олексійович був також членом міжкафедрального науково-технічного семінару Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету, головою української секції Міжнародної спілки радіоекологів; членом Радіобіологічного товариства України,членом редколегії наукового журналу «Ядерна фізика та енергетика». Багато років (з 1991 року) Юрій Олексійович плідно працював у складі Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

Юрій Олексійович був досвідченим спеціалістом в галузі радіобіології, радіоекології, радіаційної біофізики, загальної екології, теорії та моделі ризиків і надійності біологічних систем. Вивчав механізми радіаційного ураження рослин, розробив теорію радіобіологічних реакцій багатоклітинних організмів, досліджував проблеми надійності біологічних систем, радіоекологічних наслідків аварії на ЧАЕС. Досвід роботи в цій сфері дозволив йому обґрунтувати концепцію радіоємності екосистем. Юрій Олексійович є автором понад 190 наукових, навчально-методичних праць, багатьох монографій та підручників, 4-х патентів України. Учасник 54-х наукових конференцій та з’їздів, у т.ч. 38-ми міжнародних. За вагомі заслуги в галузі науки був нагороджений грамотою Верховної Ради, орденом «Знак пошани», медаллю «Біосфера і людство» імені М.В. Тимофєєва-Ресовського (2000).

Починаючи з 1991 року Юрій Олексійович викладав на кафедрі біохімії біологічного факультету та кафедрі фізики функціональних матеріалів фізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а з 1993 року – на кафедрі екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету. Його добре пам’ятають студенти ВУЗів та аспіранти, як доброзичливого, позитивного викладача спеціалізованих курсів радіобіології та радіоекології. Був науковим керівником так науковим консультантом наукових робіт. Багато років поспіль Юрій Олексійович був головою Профспілкової організації ІКБГІ НАН України.

Колеги, Адміністрація та Профком Інституту виражає глибокий сум з такої непоправної втрати і висловлює щирі співчуття рідним та близьким Юрія Олексійовича.

Вічна та світла пам'ять!

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти