Звіт наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії Національної академії наук України за 2016 рік

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Протягом усього 2016 року наукова бібліотека Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України працювала у плановому режимі ефективно та цілеспрямовано. Характерною ознакою підзвітного року був розвиток електронних ресурсів бібліотеки, розширення надання послуг, пов’язаних з електронними комунікаціями, наповнення електронного каталогу та приєднання його до головного порталу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) у режимі реального часу, створення повнотекстової електронної бібліотеки вільного доступу на сайті Інституту. Режим роботи бібліотеки був чотириденний на тиждень, окрім серпня місяця (відпустки бібліотекаря).

Станом на кінець 2016 року у бібліотеці було зареєстровано – 72 користувачі, з них з інших установ – 8. Вони фізично відвідали бібліотеку 346 рази, а Інтернет сторінку бібліотеки 11 084 рази враховуючи статистику минулих років. Користувачам було видано 745 примірників видань, з них іноземних – 111. Такі показники роботи бібліотеки, як фізична відвідуваність і книговидача набагато зменшились порівняно з минулим роком, але разом з тим підвищується відвідуваність в електронному вигляді засобами Інтернет комунікацій.

Поточне комплектування вітчизняних книжкових видань відбувалось в основному завдяки безкоштовним надходженням. Всього було отримано 15 примірників книг. Від видавництва «Наукова думка» отримано 2 примірники, «Академперіодики» – 3 примірники, а також в дар від доктора біологічних наук Олександра Миколайовича Міхєєва – 2 примірники та від член-кореспондента НАН України Олександра Петровича Дмітрієва – 7 примірників, за що ми щиро вдячні.

Як і раніше фахові періодичні видання України передплачувалися на 2016 рік. Три томи журналу «Цитология и генетика» обмінювалися на:

  • журнал «Biopolymers and Cell» з бібліотекою Інституту молекулярної біології та генетики НАН України;
  • журнал «Інтродукція рослин» з бібліотекою Національного Ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України;
  • примірник «Українського ботанічного журнал» з бібліотекою Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАН України.

Всі електронні списки «Нові надходження по природничим і біологічним наукам», які передавалися до нашої бібліотеки по електронній пошті з НБУВ були розіслані на електронні адреси кожному науковому працівникові Інституту для особистого ознайомлення.

Окрім фонду нашої наукової бібліотеки користувачі продовжували активно користуватися послугами міжбібліотечного абонементу (МБА). Так, протягом 2016 року було видано 25 примірників друкованих документів з фондів інших бібліотек та 2-а примірники друкованих видань з фондів нашої бібліотеки абонементам з інших організацій. Послугою електронного МБА у підзвітному році скористалися 2-а користувачі бібліотеки. У 2016 році 2-а електронних документи іноземними мовами надійшло електронною поштою у бібліотеку з інших установ і вони були переслані користувачам з нашого Інституту.

На кінець 2016 року електронний каталог налічував 2907-м записів. Протягом 2016 року було введено в систему ІРБІС 33-и бібліографічні записи та відредаговано 44-и електронні записи.

У 2016 році започатковано роботу по створенню електронної повнотекстової бібліотеки авторефератів ІКБГІ НАН України. Так нами було відскановано та переведено у зручний електронний вигляд усі автореферати докторів наук спецради Інституту та автореферати захистів, проведених у спецраді Інституту з 2005 по 2016 роки (близько 50 документів). У наступному році планується виставити праці на сайт електронної бібліотеки у форматі РDF. Дана діяльність тісно інтегрується з роботою спеціалізованої вченої ради ІКБГІ НАН України і є надзвичайно цінною для полегшення роботи читачам з професійною літературою та популяризації знань.

Окрім того, у 2016 році в рамках централізованого формування зведеного електронного каталогу бібліотек НАН України електронний каталог бібліотеки нашого Інституту було передано до НБУВ та виставлено на порталі для доступу онлайн.

У 2016 році провідний бібліотекар брав участь у наступних заходах професійного розвитку та підвищення кваліфікації:

  • семінарі для бібліотекарів наукових установ «Робота бібліотеки наукових установ НАН України: сучасні тенденції та завдання розвитку», який відбувся в травні 2016 року;
  • Міжнародній конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація: формування національного інформаційного простору», що відбулася у жовтні 2016 року.

Користуючись нагодою висловлюємо щиру вдячність м.н.с. Володимиру Дуплію та н.с. Петру Майстрову за технічну підтримку та розвиток систем електронних комунікацій бібліотеки.

Детальніше головні показники роботи наукової бібліотеки Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України у 2016 році даються нижче.

Додаткові матеріали

Завантажити повний документ разом із додатками

Див. також

Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти