Довідка:Довідка

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Цей сайт створено за допомогою MediaWiki, тому працювати з ним настільки ж легко як із Вікіпедією.

Зміст

Реєстрація

Сайт створюється про Інститут і тому, будь-який співробітник Інституту може звернутися до адміністратора сайту для отримання реєстрації. Реєстрація дає можливість редагувати і створювати статті.

Орієнтація на сайті

Пошук інформації

Для пошуку інформації користуйтесь віконцем пошуку на інтерфейсній панелі зліва.

Натиснувши кнопку ПЕРЕЙТИ, Ви зможете потрапити безпосередньо на статтю, назва якої співпадає з введеним в віконечко словосполученням. Якщо цієї статті ще не має — Сайт запропонує Вам створити її.

Натиснувши кнопку ПОШУК, Ви отримаєте список усіх статей, в яких міститься введене словосполучення. Але якщо навіть не знайшлось нічого, то це зовсім не означає, що система не містить потрібної Вам інформації. Можливо, слід переформулювати запит (див. довідку з пошуку для більш докладної інформації).

Алфавітний покажчик та каталог

На сайті існує алфавітний покажчик. Також більшість статей рознесена по тематичних категоріях.

Адреси статей в Інтернеті

Всі статті на сайті мають однаковий формат адреси: http://wiki/index.php/Інститут де замість «Інститут» можна написати будь-яке слово або послідовність слів. У цьому випадку слова розділяються символом підкреслення _ , а не пропуском: http://wiki/index.php/Історія_Інституту.

Створення та редагування статей

УВАГА: Новим користувачам перед тим, як переходити до редагування енциклопедичних статей, рекомендуємо попрактикуватись на майданчику та ретельно вивчити розділи довідки, які присвячені редагуванню статей.

Загальні правила

Створення нових статей та редагування існуючих дуже корисно для розвитку сайту.

Щоб створити нову статтю або редагувати існуючу з назвою, наприклад, Світло, наберіть адресу http://wiki/index.php/Світло. Ви перейдете на сторінку статті Світло. Виберіть закладку РЕДАГУВАТИ для створення або редагування статті.

Для збереження Ваших редагувань натисніть на кнопку ЗБЕРЕГТИ СТАТТЮ. Незначні зміни відмічайте позначкою навпроти ЦЕ НЕЗНАЧНА ЗМІНА (внизу вікна редагування для зареєстрованих користувачів) — це покращить пошук у списку нових редагувань. Але перш ніж зберігати статтю з Вашими виправленнями або новим текстом, обов'язково скористайтесь кнопкою ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРЕГЛЯД (внизу вікна редагування). Це дозволить Вам перевірити правильність форматування та виправити помилки.

УВАГА: Перш ніж створювати нову статтю, обов'язково переконайтесь, що її ще не існує, або вона існує під іншою назвою (для цього можна скористатись пошуком, або алфавітним покажчиком).

УВАГА: Будь ласка, намгайтесь не створювати статті менше ніж 4 речення довжиною, можливо цю інформацію можна додати до іншої сторінки.

УВАГА: Якщо Ви незгодні з фактами, викладеними в статті, перш ніж змінювати її, обгрунтуйте, будь ласка, свою точку зору на закладці обговорення.

Внутрішні посилання

Вікіпедія надає можливість зі статті посилатись на іншу статтю в зручному форматі.

Щоб створити посилання в режимі редагування статті, у полі редагування потрібно виділити курсором необхідне слово чи фразу і натиснути кнопку Ab (набір кнопок над вікном редагування) або просто взяти слово в подвійні квадратні дужки: [[Посилання]] . Але так посилатись можна лише на внутрішні сторінки сайту.

Перед створенням посилання перевірте, чи існує сторінка, на яку Ви посилаєтесь. Посилання на неіснуючі, але заплановані до створення сторінки, наприклад, в енциклопедичних статтях, припустиме. Але якщо ви не впевнені, що сторінка-посилання існує, краще перевірте, не додавайте зайвої роботи редакторам, якім доведеться пройтись по Вашій статті після Вас.

Посилання, які позначені синім кольором, ведуть на існуючу статтю, червоним — на неіснуючу.

Статті, які необхідно написати

На сайті існує список статей, які необхідно написати та список статей, які потрібно доробити. Ви можете скористатись цими списками при виборі теми, яку ви б хотіли висвітлити.

Корисні лінки

Особисті інструменти

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти