Волч Ірина Романівна

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук
IrynaGorbatiuk2015.jpg

Молодший науковий співробітник

Ірина Романівна працює в Інституті з 2013 року. Має вищу освіту, закінчила у 2012 році Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка за спеціальністю «біологія».

До вступу в аспірантуру почала свій трудовий шлях лаборантом кафедри фізичної реабілітації та валеології Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка. У 2012-2015 роках пані Ірина навчалась в аспірантурі Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. З березня 2013 року працювала інженером 2-ї категорії відділу молекулярної генетики, з вересня 2013 року по 2015 рік – провідним інженером цього ж відділу, і дотепер молодшим науковим співробітником.

З 2012 року Ірина Горбатюк займалася введенням в культуру та вивченням процесу регенерації і генетичної трансформації пшениці in vitro та in planta. Вона брала участь у виконанні двох проектів: «Отримання та вивчення молекулярно-біологічних і генетичних особливостей стійких до гербіцидів сільськогосподарсько важливих культур» (2012-2014 рр.) та «Використання молекулярних та клітинних технологій для отримання біотехнологічних рослин пшениці та кукурудзи, стійких до гербіциду гліфосату» (з 2015 р.).

З 2015 року Ірина Горбатюк є стипендіатом Національної академії наук України для молодих вчених.

За час роботи у відділі молекулярної генетики пані Ірина показала себе як кваліфікований науковий працівник в галузі біотехнології, молекулярної та клітинної біології, генетичної інженерії. Вона веде роботу по підбору оптимальних умов Agrobacterium-опосередкованої трансформації пшениці in vitro та in planta. Нею отримані цікаві результати по застосуванню різних антибіотиків для ефективної елімінації бактеріальних клітин та підвищення частоти регенерації злакових під час отримання трансгенних рослин Triticum aestivum.

Ірина Горбатюк опублікувала більше 19 друкованих робіт, з них 8 статей, 10 тез доповідей та 1 патент на корисну модель. Результати, виконаних нею робіт, неодноразово доповідались на міжнародних та всеукраїнських конференціях.

Ірина Романівна працелюбна, дисциплінована, має сильний характер, проявляє добрі організаторські здібності, користується повагою та авторитетом серед співробітників відділу та Інституту.

Список наукових праць


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти
Іншими мовами