День рослин та Дні науки в ІКБГІ / 2024

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Шановні колеги!

Цього року молодими вченими нашого Інституту за підтримки Ради молодих вчених ІКБГІ НАН України було організовано чотири заходи, присвячені Дню рослин та Дню науки (18 травня).

Den nauky 2024 Julia1.jpg

Напередодні Дня науки (17.05) Юлією Римар була проведена для всіх бажаючих онлайн-лекція «Що таке ГМО? Чи небезпечні генетично-модифіковані рослини?». До лекції доєналися як студенти, так школярі та їх батьки. Під час лекції розглядалися основні міфи про ГМО, докладно пояснювалися особливості генетично трансформованих рослин, а також на прикладах розглядалося їх застосування. Особливо слухачі цікавилися, яку користь можуть нести такі рослини та в яких сферах життєдіяльності людини можна їх застосовувати. За годину лекції бажаючі отримали нові знання та дізналися багато цікавого з області генетичної інженерії.

Den nauky 2024 Julia5.jpg

Також на базі відділу молекулярної генетики ІКБГІ Юлія Римар провела практичне заняття «Методи молекулярно-генетичного аналізу рослин» (22.05) з електрофоретичного розділення продуктів ампліфікації та загальної ДНК.

Den nauky 2024 Julia2.jpg
Den nauky 2024 Julia3.jpg

Захід відвідали зацікавлені наукою та біологією учні з Київського палацу дітей та юнацтва. Учні мали змогу не лише ознайомитися з новим методом дослідження та побачити організацію молекулярно-генетичної лабораторії, а й власноруч провести електрофоретичне розділення ДНК й зафіксувати результат на фотоапарат. Юні дослідники проявляли інтерес, задаючи питання по роботі, та натхненно долучалися до виконання завдань. Висловлюємо подяку к.б.н. Бондаренко Оксані Юріївні за допомогу в організації проведення заняття.

Den nauky 2024 Julia4.jpg


На базі лабораторії адаптаційної біотехнології відділу генетичної інженерії ІКБГІ Таїсою Богданович було проведено лекцію-екскурсію «Рослини можуть усе!» та майстер клас «Культура рослин in vitro» (19.05).


Den nauky 2024 Taisa7.jpg

Захід відвідали школярі, зацікавлені у біології, та їх батьки. Діти вперше побували у лабораторії і були вражені колекціями лікарських рослин, антарктичних мохів та «бородатих» коренів in vitro.Den nauky 2024 Taisa1.jpg

Діти та батьки ставили багато запитань про культури in vitro, генетичну трансформацію, методи стерилізації рослин та насіння, приготування поживних середовищ для рослин та бактерій, а також наукову та організаційну роботу у лабораторії. Особлива зацікавленість стосувалась можливості використання генетично трансформованих рослин у фармацевтичній та медичній галузях.

Den nauky 2024 Taisa4.jpg

Усі мали змогу спробувати себе у ролі дослідників і попрацювали у боксі, провели субкультивування рослин та ознайомилися з роботою різного обладнання у лабораторії.Den nauky 2024 Taisa3.jpg

Усі відвідувачі залишили позитивні відгуки і сказали, що «не очікували, що їм буде так цікаво, адже вони ніяк не були раніше пов’язані з наукою». Висловлюємо подяку д.б.н., с.н.с. Матвєєвій Надії Анатоліївні за допомогу в організації та проведенні занять. Дякуємо усім зацікавленим у біології рослин та розвитку науки в Україні!


Den nauky 2024 Taisa5.jpg
Den nauky 2024 Taisa6.jpg
Den nauky 2024 Taisa2.jpg


Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти