Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми прикладної генетики, селекції та біотехнології рослин»

Матеріал з ІКБГІ
Перейти до: навігація, пошук

Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр та Національний інститут винограду та вина «Магарач» (Ялта, АР Крим) спільно з Українським товариством генетиків і селекціонерів ім. М.І. Вавилова проводять Міжнародну наукову конференцію «Актуальні проблеми прикладної генетики, селекції та біотехнології рослин», присвячену 200-річчю Ч. Дарвіна і 200-річчю Нікітського ботанічного саду, та запрошують взяти участь в її роботі з 3 по 6 листопада 2009 року.

Оргкомитет конференції

Голова: Безуглий М.Д. — д.с.-г.н., академік, віце-президент УААН.
Заступники голови: Єжов В.М. — д.т.н., академік УААН, директор НБС-ННЦ. Авідзба А.М. — д.с.-г.н., академік УААН, директор НІВіВ «Магарач». Кунах В.А. — д.б.н., член-кореспондент. НАН України, президент УТГіС ім. М.І.Вавилова.

Науковий оргкомітет

Блюм Я.Б. — д.б.н., академік НАНУ, директор Інституту харчових біотехнологій та геноміки.
Волинкін В.О. — д.с.-г.н., зав. від. селекції, генетики винограду та ампелографії НІВіВ «Магарач».
Гузеватий О.Є. — к.б.н., зав. сектору агробіотехнології УААН.
Дубровна О.В. — д.б.н., с.н.с. від. генетичних основ гетерозису Інституту фізіології рослин і генетики НАНУ.
Захаренко Г.С. — д.б.н., заст. директора НБС-ННЦ.
Іванченко В.Й. — д.с.-г.н., член-кореспондент УААН, заст. директора НІВіВ «Магарач».
Ісіков В.П. — д.б.н., зав. від. нових ароматичних і лікарських культур НБС-ННЦ.
Клименко З.К. — д.б.н., гол.н.с. від. дендрології та квітникарства.
Малюта С.С. — д.б.н., член-кореспондент НАНУ, гол.н.с. від. молекулярної генетики Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ.
Митрофанова І.В. — д.б.н., зав. лаб. біотехнології та вірусології рослин НБС-ННЦ.
Митрофанова О.В. — д.б.н., професор, гол.н.с. від. біотехнології та біохімії рослин НБС-ННЦ.
Работягов В.Д. — д.б.н., гол.н.с. від. нових ароматичних і лікарських культур НБС-ННЦ.
Сиволап Ю.М. — д.б.н., академік УААН, директор Південного біотехнологічного центру в рослинництві УААН.
Смиков А.В. — к.б.н., зав. від. південних плодових культур НБС-ННЦ.
Смиков В.К. — д.с.-г.н., гол.н.с., професор, від. південних плодових культур НБС-ННЦ.
Шоферистов Є.П. — д.б.н., гол.н.с. від. південних плодових культур НБС-ННЦ.

Відповідальний секретар: Комар-Темна Л.Д., к.б.н. Робочий оргкомітет: Волинкін В.О., д.с.-г.н.; Митрофанова І.В., д.б.н.; Бакова Н.М., к.с.-г.н.; Василик І.О., к.с.-г.н.; Горіна В.М., к.с.-г.н.; Зотов А.М., к.т.н.; Клименко В.П., к.с.-г.н.; Левченко С.В., к.с.-г.н.; Рисована В.І., к.б.н.; Смиков А.В., к.с.-г.н.; Шишкін В.А., к.т.н., Корзин В.В., Рошка Н.А.

Програма конференції

1. Проблеми прикладної генетики рослин.

— збереження, підтримання та використання генетичних ресурсів рослин (генофонд декоративних, плодових, ягідних культур, винограду, ароматичних, лікарських та інших рослин); — генетичні аспекти мінливості в природних та штучних популяціях; — молекулярні аспекти генетики рослин.

2. Проблеми прикладної селекції рослин.

— теорія відбору в сучасній селекції; — формування селекційних програм і практичні результати селекції.

3. Проблеми прикладної біотехнології рослин.

— методи культури органів і тканин, їх використання в інтродукції, селекції та розмноженні культурних рослин; — створення колекцій рослин in vitro (повільно зростаючі колекції та кріозбереження); — сучасні біотехнології (ГМО, біобезпека та ін.).

У рамках наукової конференції заплановані екскурсії по Південному берегу Криму, НБС-ННЦ (у тому числі відвідання широко відомої виставки «Бал хризантем») і дегустація елітних кримських вин у НІВіВ «Магарач».

Робочі мови конференції — українська, російська та англійська.

Тривалість виступів: лекції та доповіді — 15-30 хвил. У програмі конференції також заплановані постерні сесії. Оргкомітет конференції надає для виступів мультимедійний проектор.

Для участі в конференції до 1 травня 2009 р. необхідно надіслати заповнену реєстраційну форму в прикріпленому файлі форматом rtf по е-mail: in_vitro@ukr.net та перерахувати оргвнесок у розмірі, еквівалентному 30 Євро для учасників з України (з урахуванням публикації) на банківський рахунок НБС-ННЦ (у грівнях): НБС-ННЦ, ОКПО 00494551, р/с 35227003000473, МФО 824026, ГУ ДКУ в АРК, м. Сімферополь, вказав призначення платежу — організаційний внесок до конференції та одержувача — НБС-ННЦ. Файл з реєстраційною формою має бути названо латиницею на прізвище та ініціали першого автора, наприклад ivanova_nn.rtf.

Передбачена публикація доповідей конференції у вигляді тез у Збірнику тез і статей у Бюлетені ДНБС і Віснику УТГіС. Тези надсилати (назва файлу — abstract_ivanova_nn.rtf) разом з реєстраційною формою до 1 травня 2009 р. Рукописи статей для публікації необхідно надіслати до 15 червня 2009 р. Файл з рукописом статті має бути названий латиницею, наприклад article_ivanova_nn.rtf. Ваші матеріали будуть опубліковані за умови попередньої оплати (копію квитанції надсилати на електронну адресу оргкомітету до 1 травня 2009 р.).

Статті, що надійшли після зазначеної дати, а також не оформлені відповідно до тематики та правил (див. нижче), Оргкомітетом не розглядатимуться.

Реєстраційна форма

Прізвище, ім’я, по батькові (повністю), Назва доповіді, Форма участі (усна доповідь, стендова доповідь), Напрям (тематика, №), Місце роботи, Займана посада, Науковий ступінь, наукове звання, Поштова адреса, Телефон, Адреса електронної пошти.

Правила подання матеріалів

Тези українською, російською або англійською мовами мають бути оформлені з використанням текстового редактору Word 97-2003: шрифт Times New Roman; розмір 14pt; вирівнювання по ширині; через 1 інтервал. Назву навести великими літерами. Після назви, п.і.б. авторів і адрес(и) з зазначенням e-mail слід зробити додатковий пропуск. Не потрібно виділяти будь-що в тексті жирним шрифтом. Виділяти курсивом лише латинські назви рослин (наприклад Quercus pubescens).

Обсяг тез не більше ніж 1 сторінка А4 (210 х 297 мм) з полями з усіх боків по 2,5 см. Приймається лише електронний варіант тез. Тези відтворюватимуться без редагування. Оргкомітет залишає за собою право відхилити недбало оформлені тези, тези з великою кількістю помилок і такі, що не відповідають тематиці конференції.

Статті подаються в текстовому редакторі Word 97-2003: шрифт Times New Roman; шрифт 14 pt; міжрядковий інтервал — 1,5; без переносів і вирівнювання по ширині; розмір усіх полів 2,5 см; сторінки не нумеруються, роздруковані на папері формату А4 (1 прим.) з доданням копії на магнітному або оптичному носії. Обсяг рукопису, разом з таблицями, рисунками та списком літератури не повинен перевищувати 8 сторінок А 4 (297 х 210 мм).

Стаття повинна мати такі елементи: постановка проблеми в загальному вигляді та її зв'язок з важливими науковими або практичними завданнями; аналіз останніх досліджень і публікацій, у яких розпочато розв'язання цієї проблеми та на які спирається автор; виділення нерозв'язаних раніше частин загальної проблеми, яким присвячується ця стаття; формулювання цілей дослідження (постановка завдання); виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів; висновки з цього дослідження

Порядок викладення матеріалу такий: назва статті жирними великими літерами; П.І.Б. автора (ів) великими літерами, науковий ступінь — малими літерами курсивом; назва установи, місто та країна (якщо стаття не з України) великими літерами; текст статті (розділи «Вступ», «Об'єкти та методи дослідження», «Результати та обговорення», «Висновки», «Список літератури» — за алфавітом, спочатку кирилицею, потім — латиницею, приклади див. нижче) — назви розділів по центру малими жирними літерами.

Таблиці: слово «Таблиця» з її номером — праворуч, назва таблиці — нижче по центру малими жирними літерами, текст і цифри в таблиці — малими звичайними літерами. Рисунки: підписи до рисунків — під рисунком по центру малими жирними літерами. Графіки та діаграми надаються у вигляді окремих файлів у форматі TIFF, JPEG.

Бібліографічний опис у списку літератури робити за формою 23, як наведена у «Бюлетені ВАК України», № 6 за 2007 р. (с. 31-33).

Наприклад: Список літератури

1. Смиков А.В. Назва статті // Журнал. — Рік. — Том, №. — С. 15-25. 2. Митрофанова О.В. Назва статті // Назва збірника. — Місто: видавництво, рік. — Вип. — С. 1-24. 3. Ісіков В.П. Назва книги. — Місто: Видавництво, рік. — 212 с.

Назви видів рослин і тварин подаються латинською мовою (курсивом) із зазначенням автора (звичайним шрифтом), наприклад: Quercus pubescens Willd. При подальшому згадуванні того самого таксону його родова назва пишеться скорочено, а прізвище автора не наводиться (Q. pubescens). Назви сортів рослин, відповідно до «Міжнародного кодексу номенклатури для культурних рослин», беруться в одинарні лапки, якщо перед цією назвою немає слова «сорт». Для всіх слів у назві сорту вживаються великі перші літери (приклади: персик ‛Золотий Ювілей’, сорт персика Золотий Ювілей).

Реферати англійською, російською та українською мовами (до 10 рядків) подаються на окремому аркуші за такою формою: УДК, нижче — П.І.Б. автора(ів), назва статті, нижче — текст реферату, під ним – кількість таблиць, рисунків, джерел (все малими літерами). Необхідно також наводити ключові слова.

Стаття повинна бути підписана автором(ами) на останній сторінці. На окремій сторінці друкується адреса, телефон, е-mail першого або відповідального автора. До тексту статті додається направлення від установи, де виконано роботу, рецензія та експертний висновок встановленої форми щодо можливості опублікування статті. Статті аспірантів і здобувачів супроводжуються відгуком наукового керівника. Інформація про конференцію розміщена на сайті НБС-ННЦ: www.nbgnsc.com, сайті НІВіВ «Магарач»: www.magarach.ua та сайті УТГіС ім. М.І. Вавилова: www.utgis.org.ua

З усіх питань звертайтеся до оргкомітету конференції. Бажаною формою зв'язку є електронна пошта:

in_vitro@ukr.net fruit_culture@mail.ru select_magarach@ukr.net

Адреса Організаційного Комітету

98648, Україна, АР Крим м. Ялта, смт. Нікіта, Нікітський ботанічний сад — Національний науковий центр тел.: 38 (0654) 33-68-59, 33-55-16 е-mail: fruit_culture@mail.ru; in_vitro@ukr.net

98600, Україна, АР Крим м. Ялта, вул. Кирова, 31, Національний інститут винограду та вина «Магарач» тел.: 38 (0654) 32-79-43 е-mail: select_magarach@ukr.net



Особисті інструменти
Простори назв

Варіанти
Дії
 
   
Інструменти